Amusementnieuws

Columnsnieuws

Cultuurnieuws

Economienieuws

Islamnieuws

Jouw Fotonieuws

Maatschappijnieuws

Medianieuws

Specialsnieuws

Sportnieuws

Columns

Jouw Foto

Specials

Maghreb nieuws: Economie

Genoeg Marokkaanse melk voor Hollandse kaas

kaasHet ontbreken van gas, water en melk stonden een eerdere opening van de kaasboerderij in Marokko in de weg. Maar alles is nu gereed voor de opening op 10 december in de woestijn van Jereda.

Hollandse kaas, Gouda Plus genaamd, wordt straks gemaakt in de Marokkaanse kaasboerderij. Nieuwerkerker Maro Kranenburg van de stichting Human Force nam daartoe jaren geleden het initiatief. Vanaf volgende maand zal er wekelijks 500 kilo kaas worden geproduceerd. In januari wordt dat aantal nog eens verdubbeld. De Hollandse kaas is bestemd voor de Marokkaanse markt.

Bestuurslid Piet Groeneveld is zojuist terug van een trip naar het gebied, dat tegen de Algerijnse grens aanligt. ,,De boel was een beetje stil komen te vallen,’’ zegt de Nieuwerkerker. Wat heet, eigenlijk had de kaasboerderij al moeten draaien. 23 oktober stond de officiële opening gepland. ,,Maar nog niet alles was klaar. De gasleiding en het water waren nog niet aangesloten. Ook het leveringscontract voor de melk was niet in de orde,’’ zegt Groeneveld.

Tijdens zijn trip van tien dagen – afgelopen vrijdag is hij teruggekomen – zijn alle plooien gladgestreken, schrijft het Algemeen Dagblad. Melkfabriek Colaimo levert vanaf 10 december de melk, 900 liter per dag. ,,Dan kunnen we aan des slag.’’ Een maand later is dat 1800 liter per dag.

De kaasboerderij zal bijdragen aan de bestrijding van de werkloosheid in het gebied. Tien mensen zullen er gaan werken. Kaasboer wordt Montassir Menouar, de ex-zwager van Marco Kranenburg. Menouar woont in Oujda. Eerder dit jaar was hij nog overgekomen vanuit Marokko om stage te lopen bij een kaasboerderij in Stolwijk. In het begin zal hij nog worden begeleid door een Nederlandse kaasmaker.

Meta informatie

Tags voor deze entry: none

5 Reacties op “Genoeg Marokkaanse melk voor Hollandse kaas”


  1. Jamal zegt:


    Gravatar

    Mooi initiatief!



  2. Mina zegt:


    Gravatar

    Vind ik ook Jemel..



  3. kano zegt:


    Gravatar

    Marokkaanse afspraken



  4. deburemeester zegt:


    Gravatar

    marokaanse kaaskoppen. .



  5. mo zonder cabrio zegt:


    Gravatar

    die zijn zo binnen 2 of 3 jaar failiet!


Jouw reactie

Wil je ook een eigen plaatje bij je naam? Vraag dan een gravatar aan!

Ledenserviceconsulent bij de FNV worden? Klik hier om het filmpje te bekijken.

Jouw foto op deze pagina? email of MMS je foto naar: foto@maghreb.nl! Voor meer informatie klik hier.

loading...Loading...
previous next

Laatste reacties

  • Henk el Makhloufi: TUIG is TUIg ongeacht zijn afkomst of huidskleur, land van herkomst. Stop nu...
  • Anouar: @Karim en Marijnt Wat een zielige mensen zijn jullie toch. En vooral Karim, dat de...
  • driss: hoe heet het liedje op radio bij ab en sal aflevering 2, hoe wordt ik snel rijk, toen ze...
  • jaap: in welke wereld leven wij in godsnaam?? het westen is helemaal op hol geslagen. Alles wat...
  • Henk el Makhloufi: Frank wie en wat versta jij onde rde nieuwe Nederlanders / Welk deel van de...
  • zaazouz: Mischien als bestemming Nador, Oujda deze 2 steden worden toch een toeristische...
  • Henk el Makhloufi: Hé, buremeester weer terug Heinmwee ? Dat kennen ze toch niet bij het korps?

Nu op het forum

Op de inhoud en vormgeving van Maghreb.nl rust auteursrecht en databankenrecht. Voor het overnemen, opslaan en verspreiden van (delen van) de inhoud en gebruik van de vormgeving, op welke wijze dan ook, dient u vooraf schriftelijke toestemming te hebben verkregen van de redactie c.q. rechthebbende.

© Thu Mar 11 2010 - Maghreb.NL is een dienst van EtnoMedia en wordt aangedreven door WordPress. RSS | Opmerkingen RSS | Contact
Design & development by Marco | Picture in header by Eugene Reshetov