ISLAM.NIEUWS

MAATSCHAPPIJ.NIEUWS

AMUSEMENT.NIEUWS

CULTUUR.NIEUWS

ECONOMIE.NIEUWS

MEDIA.NIEUWS

SPECIALS.NIEUWS

SPORT.NIEUWS

Maghreb nieuws: Amusement

Amazigh/Berber Festival in Rotterdam

Vereniging Tilelli houdt van 1 april tot 10 mei 2009 het vierde Amazigh/Berber festival met kunst, muziek( Khalid Izri), literatuur(Abdelkader Benali, Najoua Bijir), lezingen, caberet(Amar), theater (HakimTraida) en vertellingen uit Marokko.

De opening vindt woensdag 1 april 2009 plaats in de bibliotheek aan de Hoogstraat te Rotterdam,dat onderdak bied aan de meeste programma onderdelen. Meer informatie www.tilelli.nl

(26 reacties)

Meta informatie

Tags voor deze entry: Music Amazigh

26 Reacties op “Amazigh/Berber Festival in Rotterdam”


  1. Henk el Makhloufi zegt:


    Gravatar

    Oke wie gaan er naar toe?
    Laten we er een happening en samenkomst van maken.
    Even met elkaar alle momenten van etniciteit vergeten en even gezellig met elkaar zijn,
    DOEN!!!!!!!!!!!!!!!



  2. AmazighStrijder zegt:


    Gravatar

    Ik ben eens benieuwd wat de smerige, vieze Arabo-%^&^* nu weeral als reactie gaan zetten, &^*#@($,



  3. Laila zegt:


    Gravatar

    Heel veel plezier



  4. momi zegt:


    Gravatar

    ik….



  5. Mostafa zegt:


    Gravatar

    kunnen ze dansen dan? kunnen ze zingen?
    Ik wist het niet!



  6. Mostafa zegt:


    Gravatar

    laila, het is plaisir en niet plesier.
    Mijn oma en ik maken ook fouten, maar voor iemand die hier geboren is is het wel een drama.



  7. momi zegt:


    Gravatar

    mostafa ….laila heeft het correct geschreven …plezier
    daar en tegen is jouw verbetering juist niet correct

    anyway…ik wilde zeggen dat imazighen zulke evenementen liever moeten mijden en in plaats daarvan islamitische lezingen moeten bezoeken.
    je moet je als moslim meer nadruk leggen op je islamitische identiteit waarbij cultuur of afkomst van ondergeschoven belang moet zijn.
    mensen moeten zich verbonden voelen omwille van allah (swt) en zijn godsdienst en niet omwille van een cultuur of afkomst
    by the way …ik ben zelf ook berber



  8. Azidan zegt:


    Gravatar

    Momi, ik ben niet akkoord met je.



  9. Mostafa zegt:


    Gravatar

    Waar blijven die Berbers uit Marokko met hun boeken, hun taal en tradities?
    Zitten zij lekker in Rabat aan gebraden kip en lams vlees?
    verdommer! schrijf boeken en zoek schrijvers en laat dat kip met rust.
    Ik wil zoveel mogelijk boeken zien in het Amazigh taal, ik wil een Amazigh boekendag zien in plaats van een Festival.
    Schrijf boeken, boeken en nog eens boeken in het berbers.
    Ik zelf als half=Arabier leer ik mijn kinderen Rifisch taal in plaats van Arabiesch, maar ik haat zeker de Arabieren niet, behalve de rijke pedofielen uit Olielanden.



  10. Laila zegt:


    Gravatar

    Momi je bent super slim en inhoudelijk super goed
    Petje af
    De rest moet heleboel van je leren
    Groetjes, Laila



  11. Henk el Makhloufi zegt:


    Gravatar

    Mostafa,
    Hier kan je de boeken die je wilt downloaden!!
    Auteur Topic: Nieuwe Amazigh boeken gratis te downloaden op IRCAM
    Gordo
    « Gepost op: 20/03/2009 om 16:29:19 »
    waaronder het nieuwe amazigh grammatica onderaan pagina
    http://www.ircam.ma/fr/index.php?soc=publi&pg=1&rd=86

    http://www.ircam.ma/ecoleamazighe/Bibliothequeinitia1.htm



  12. said zegt:


    Gravatar

    arabisch muziek zal mooier klinken maar hoe dan ook wat een mooie weer vandaag



  13. AmazighStrijder zegt:


    Gravatar

    Een vraag aan de Arabo-Fascisten, de smerige Arabo-Fascisten

    Waarom bestaat er een Instituut van Arabisering???



  14. AmazighStrijder zegt:


    Gravatar

    Hetgeen ik niet begrijp waarom wanneer een Amazigh over z’n roots begint

    Waarom moet men telkens verwijzen naar “Geert Wilders” of naar “Gaza”

    De Amazighreveil heeft niks te maken met Israel, Gaza, Frankrijk, CIA, of Geert Wilders, de Amazighen werken met niemand samen, de Imazighen zijn gewoon op zelfstandige basis beginnen denken dat gedurende de hele eeuwen de Imazighen gewoon belogen werden, door het Internet, door het vrijkomen van kennis op internet, zijn de Imazighen wakker geworden,



  15. Henk el Makhloufi zegt:


    Gravatar

    En, wie is er al geweest of is het alleen maar de bedoeling om elkaar hier verrot te schelden?



  16. Yedjis_nAitsaid zegt:


    Gravatar

    Salaam o3alekoem voor al mijn broeders en zusters in de islam,,

    mensen wat is dit voor haat, we zijn toch allemaal moslims en zo niet dan wel marokkanen en zo niet dan wel mensen.. iedereen maar oordelen over elkaar wat schiet je ermee op.. ??

    momi macha allah mooi gesproken, maar mag ik daar aan toevoegen dat een mens best wel plezier kan hebben en zijn dien kan volgen.. Je kan naar een islamitche lezing gaan, maar je kan ook wel eens naar zo’n amzigh festival gaan.. Ik bedoel het is er niet het hele jaar door, het is maar 1 keer per jaar en het ene jaar ga je wel en het andere jaar niet.. Dien onze Islam is heel belangerijk, maar dat zegt nog niet dat we niet van onze wereldse leven mogen genieten.. Zo lang je maar geen Haram dingen doet is het goed vind ik persoonlijk..

    wa3alekom salaam



  17. Yuba zegt:


    Gravatar

    Ik zal er zeker naar toe gaa. Alles bijwonen ook.



  18. Lounes Es-Soussi zegt:


    Gravatar

    Er is eigenlijk maar één ding dat ik niet zo begrijp en dat is : Waarom altijd zo’n ophef bij alles waar het woordje “Amazigh” maar in komt? Je gaat me niet zeggen dat dit veranderd als de topic over Islam & Imazighen gaat, lees maar eens de topics hier over de Koran tafsier in het Berbers vertaald, of Amazighliteratuur, Amazighbijeenkomsten, projecten in Amazighsteden… enz..

    Zodra het woord “Amazigh” verschijnt in een artikel heb je telkens mensen die het gaan hebben over de Islam, racisme, verdeeldheid, gaan ze schelden, denigreren en noem maar op. Komt er een topic over een Arabische festival of één of andere nationale feestdag in Marokko of weet ik veel wat dan hoor je al die mensen niet beginnen over die onderwerpen, zelfs niet als het gaat om discriminatie van Imazighen, dan is het muisstil of zie je vrolijke reacties, dit ruikt naar Amazighophobie en ja zelfs een Amazigh kan een Anti-Amazigh zijn en een Amazigophoob zijn, eigenlijk zijn de ergste Anti-Imazighen die er zijn, zélf van Amazigh afkomst.

    Wat er allemaal niet gebruikt wordt om Imazighen tegen te houden, het is de Grieken niet gelukt, de Romeinen, de Feniciers, de Germanen, De Portugezen, De Spanjaarden, Fransen en Arabieren (incl Verarabiseerden) en al hun collaborators niet gelukt waarom denken sommige Anti’s dat ze het via trashtalk op forums wél gaat lukken?

    Conclusie: Swa Gasa, Swa Azekka, Imazighen I’Bedda!!!! ‘

    ‘S Ufella! S’Awal n’Masmuda



  19. nabil zegt:


    Gravatar

    vuile kkk amazihg honden tfo e hassan de 2e had jullie harder aan moeten pakken viese ratten jullie moeten net als koerden uitgeroeid worden want voor de arbaieren kwamen aanbaden jullie water zon en meer als dehelft van jullie viese ratte was jood bek dicht over arabieren arabisch isdetaal van allah EN DE TAAL VAN MAROKKO jullie wonen in arabisc land AL MAGHREB betekent ZONSONDERGANG IN HET ARABISCH koning is ARABISCH jou kk passpoort is ARABISCH jou naam is ARABISCH jou geloof is ARABISCH dirham i sARABISCH bevalt het niet ewa ja blij lekke rin nederalnd wonen ik spuug op jullie stink amazihg volk



  20. Maghreb United zegt:


    Gravatar

    Nabil wat een racistische reactie, je lijkt wel een Arabische Hitler. Zaten jouw voorouders in de Waffen SS Handshar Brigade toevallig?



  21. Al Khalifah zegt:


    Gravatar

    Berberse racistennnnnnn!!!!!!!!!!!!!!!!! stop hiermee denk aan de ummah!!! Itaqi Allah!!!



  22. AZRO zegt:


    Gravatar

    @Al-khalifah
    Hoezo berbers racisten? je land inpikken door Arabieren gemaakt tot Islamischeland en nog durven te zeggen dat hun land is slaat nergens op.
    Imazighen zijn geen racisten men moet inzien dat marokko niet van Arabieren is denkzij die Arabieren zij wij ons land kwijt.
    zolas ik al eerder zei Marokko is van Imazighen voor dat de Islam in dat land bekent werd



  23. Al Khalifah zegt:


    Gravatar

    Ga toch naar Israël jo mss krijg je daar nog steun van je Zionistische vriendjes!!!!!! je land inpikken door arabieren gemaakt tot Islamischeland??? !! Subhanullah wat een Zionist ben je, steun je op de anti islam partij van wilders??? Na3latullah al kafiroen!!



  24. karim zegt:


    Gravatar

    Aan Al Khalifah:

    Ten eerste, je moet die naam niet gebruiken, want je bent zo’n naam niet waard..
    Ten tweede, probeer je taalgebruik wat netjes te maken..
    Ten derde, je hebt geen recht om mensen ( moslims) Koefaar te noemen



  25. AZRO zegt:


    Gravatar

    @Al-Khalifah:

    Het is toch ook zo,niet dan?

    Wie waren de bewooners van Marokko?
    Het zijn echt geen Arabieren hoor

    Al-Khalifah hahahah WaaaaaW wat een naam zeg!!!
    maak het eerst waard a kleuter
    Zeker als zo een partij in marokko voor Imazighen op kwam had ik gestemt



  26. Iphone Unlock zegt:


    Gravatar

    Nice article, thank you. Can you tell me about the first paragraph in more detail?


Jouw reactie

Wil je ook een eigen plaatje bij je naam? Vraag dan een gravatar aan!

Jouw foto op deze pagina? email of MMS je foto naar: foto@maghreb.nl! Voor meer informatie klik hier.

loading...Loading...
previous next

Laatste reacties

  • Innocent: Voor alle duidelijkheid mensen TAZA en ARABIER ZIJN EXACT DEZELFDE PERSOON. Nogmaals...
  • Innocent: En toch zal je branden in de hel doggy. Iedereen die zo scheldt en andermans moeder...
  • arabier: Riffi grappig, je noemt jezelf riffie en zegt dat je zelf arabier bent, wat moeten we...
  • Taza: Innicent Kalb bak, wa elkalba mok, a vies stinkdier, in marokko was je nog een...
  • Rachid: Er staat dat er een aantal verdachten zijn opgepakt die misschien wel allemaal...
  • MOI: Beste Mensen, Ik heb het artikel hierboven gelezen en vraag me af, op bassis vaarvan weet de...
  • riffi: Jullie zijn moslims, schaam jullie zelf!! @Taza en @Elfassi: Jullie hebben het over de...

Overig nieuws

Op de inhoud en vormgeving van Maghreb.nl rust auteursrecht en databankenrecht. Voor het overnemen, opslaan en verspreiden van (delen van) de inhoud en gebruik van de vormgeving, op welke wijze dan ook, dient u vooraf schriftelijke toestemming te hebben verkregen van de redactie c.q. rechthebbende.

© Thu Feb 9 2012 - Maghreb.NL is een dienst van EtnoMedia en wordt aangedreven door WordPress. RSS | Opmerkingen RSS | Contact
Design & development by Marco | Picture in header by Eugene Reshetov