,

Hema ontslaat moslima om hoofddoek

Over de hoofddoek van een werkneemster kwamen er bij de Hema-vestiging in het Belgisch-Limburgse Genk zoveel klachten binnen, dat de Nederlandse winkelketen haar heeft ontslagen. Het gaat om een jonge Limburgse vrouw, geen allochtoon.

Klachten over haar werk in de winkel waren er niet.

De vrouw had de winkelleiding gevraagd of ze een hoofddoek mocht dragen. “De winkelleiding gaf haar daarvoor de toestemming, maar er kwamen veel negatieve reacties van klanten. Daarop werd haar gevraagd die hoofddoek af te zetten, maar ze weigerde dat. Daarop hebben we besloten de overeenkomst met de vrouw stop te zetten”, aldus een Hema-woordvoerster volgens Het Laatste Nieuws

“Er waren blijkbaar zowel interne als externe klachten over deze hoofddoek“, zegt een woordvoerder van Uitzendbureau Randstad. Hij bevestigt het ontslag, maar zegt er niets tegen te doen. ”Daar kunnen wij als uitzendkantoor niet tussenkomen. De klant bepaalt zelf de criteria om het contract met mensen stop te zetten.”

Er zijn 2 reacties

  1. proast
    Geplaatst op maart 8, 2011 om 3:02 pm uur.

    dit is toch niet normaal ! europa heeft geen vrijheid of tolerantie meer.

    Dat ze het lef halen om naar klachten van facisten racisten te luisteren !

    K vind dat iedereen mag dragen wat hij wil zolang het maar fatsoenlijk en netjes blijft !
    De hoofddoek werk vroeger ook gedragen door europese vrouwen zelfs in nederland en in belgie omdat het in die tijd heel normaal was maar nu moeten mensen zich maar eens moderner gaan opstellen het is gewoon te GEKk voor woorden wat je leest !

  2. Jurist
    Geplaatst op maart 9, 2011 om 12:21 am uur.

    De kans is groot wanneer die dame een civiele procedure gaat starten, dat ze dan de zaak wint

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

INGEZONDEN.FOTO'S