ISLAM.NIEUWS

MAATSCHAPPIJ.NIEUWS

AMUSEMENT.NIEUWS

CULTUUR.NIEUWS

ECONOMIE.NIEUWS

MEDIA.NIEUWS

SPECIALS.NIEUWS

SPORT.NIEUWS

Maghreb nieuws: Sport

Marokkaanse hardlopers gezocht

Terwijl in het voetbal tal van Marokkanen doorbreken is dat in de atletieksport amper het geval. Khalid Choukoud is een van de weinigen Marokkaanse Nederlanders die doorgebroken is naar de nationale top, schrijft De HardloopKrant.

Maar in Nederland breken er amper atleten van Marokkaanse komaf door. Van de 350.000 Marokkanen in Nederland zijn er slechts zon 1.000 lid van een atletiekvereniging, schat André Hoogink, adviseur bij de atletiekunie. De verklaring? „Ze lopen wel hard, maar niet bij een vereniging”, vertelt hij. Marokkanen sporten meestal samen, in ongeorganiseerd verband, legt Hoogink uit. Marokkanen worden niet snel lid van een atletiekvereniging, omdat er veel obstakels zijn. Hoogink somt op: verplichtingen rond het lidmaatschap (vrijwilligerswerk), mannen en vrouwen die contact met elkaar hebben, alcohol in de sportkantine en contributie.

Jonge Marokkaanse atleten in Nederland hebben te weinig doorzettingsvermogen, zegt de enige Marokkaanse topper in Nederland Khalid . „Er zijn er genoeg die de wereldtop kunnen halen, maar ze kiezen voor school of een andere sport.”

(geen reacties)

Meta informatie

Other posts tagged with 'Choukoud'

Tags voor deze entry: Choukoud

Jouw reactie

Wil je ook een eigen plaatje bij je naam? Vraag dan een gravatar aan!

Jouw foto op deze pagina? email of MMS je foto naar: foto@maghreb.nl! Voor meer informatie klik hier.

loading...Loading...
previous next

Laatste reacties

  • Abdullah: Kijk eens, de drie muskteers. En lijkt op johnney Depp de piraat. Hahahahahahahahahah
  • Abdullah: @mounir Je bedoelt , de schijnheilige oorlog gaat zo beginen zeker . Maar doe nou je...
  • Jaba: Als Als Als. maar dat is dus niet zo. Westerse landen helpen elkaar namelijk wel tijdens...
  • aklim22: negeer hem mensen
  • mounir: de zogezegde moslimleiders hebben het te druk met hun buik en lul!als ze dat niet...
  • Abdullah: Wat ik eigenlijk wil zeggen is dat als alle moslims niet tegen elkaar maar met elkaar...
  • rachid17: is dat het enige wat je kunt zeggen , ach doe en probeer wat je niet kunt laten blanke...

Overig nieuws

Op de inhoud en vormgeving van Maghreb.nl rust auteursrecht en databankenrecht. Voor het overnemen, opslaan en verspreiden van (delen van) de inhoud en gebruik van de vormgeving, op welke wijze dan ook, dient u vooraf schriftelijke toestemming te hebben verkregen van de redactie c.q. rechthebbende.

© Thu May 17 2012 - Maghreb.NL is een dienst van EtnoMedia en wordt aangedreven door WordPress. RSS | Opmerkingen RSS | Contact
Design & development by Marco | Picture in header by Eugene Reshetov