,

Miljarden kostende supertrein voor Mekka

Een Spaans consortium gaat een hogesnelheidslijn bouwen in Saoedi-Arabië. Prijskaartje: 6,7 miljard euro.

De nieuwe treinverbinding is 450 kilometer lang en loopt tussen Mekka en Medina. Moslims kunnen daarmee in tweeëneenhalf uur van de ene naar de andere heilige stad reizen. Met een tussenstop in Jeddah. De trein raast met 320 kilometer per uur door de woestijn.

Beide bedevaartsoorden, Mekka en Medina, trekken jaarlijks miljoenen pelgrims. De treinverbinding kan straks dagelijks 160.000 reizigers vervoeren, goed voor een jaarlijkse stroom van 60 miljoen reizigers. De verbinding krijgt 35 treinen. De Saoedi’s hebben een optie op nog eens 23 stuks, schrijft de zakelijke website Z24.nl.

Het contract behelst ook het management van de lijn gedurende twaalf jaar. Dat melden diverse media, waaronder de Spaanse krant El País.

Er zijn 3 reacties

  1. Rachid
    Geplaatst op oktober 28, 2011 om 3:35 pm uur.

    Macha Allah,

    Moge Allah onze broeders helpen om dit geweldige project te realiseren.

  2. Said
    Geplaatst op oktober 28, 2011 om 4:41 pm uur.

    Zou mooi zijn als ze het zelf kunnen in plaats van een buitenlands bedrijf inhuren.

  3. Redwan
    Geplaatst op december 16, 2011 om 12:31 pm uur.

    Prijskaartje: 6,7 miljard euro.
    zoveel??

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Verplichte velden zijn gemarkeerd met *

De volgende HTML tags en attributen zijn toegestaan: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

INGEZONDEN.FOTO'S